SZUKAJ POŁĄCZEŃ

Jadę do Niemiec do pracy – co muszę wiedzieć?

Niemcy to jeden z najpopularniejszych krajów emigracji zarobkowej. Proponując wiele możliwości zawodowych, przyciąga zarówno specjalistów znających język niemiecki, jak i osoby bez doświadczenia i bez znajomości języka. Praca w Niemczech niezmiennie jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla pracowników fizycznych w branży produkcyjnej i logistycznej (tutaj głównie dla pracowników magazynowych) oraz dla fachowców, w tym dla spawaczy, ślusarzy, mechaników, lakierników, stolarzy i brukarzy.

Jeśli i Ty zdecydowałeś o emigracji zarobkowej, a wybranym przez Ciebie krajem są właśnie Niemcy (od 1. maja 2011r. obywatele polscy nie potrzebują zezwoleń na pracę i korzystają ze swobodnego, nieograniczonego dostępu do niemieckiego rynku pracy), sprawdź przed wyjazdem, co trzeba wiedzieć, aby dobrze przygotować się do podróży, a na miejscu sprawnie i bezpiecznie poruszać się na niemieckim rynku pracy.

Co warto wiedzieć na początek? Oczywiście to, ile możesz zarobić!

A tutaj mamy dobrą wiadomość dla wszystkich rozważających możliwość podjęcia pracy zarobkowej u naszych zachodnich sąsiadów. Otóż niemiecka komisja ds. płacy minimalnej zadecydowała o podwyżce tejże wraz z nadejściem nowego roku. Tak więc od stycznia 2019 roku ustawowa płaca minimalna w Niemczech wzrośnie z 8,84 euro do 9,19 euro za godzinę pracy. Kolejna zmiana w tym zakresie, oczywiście in plus, przewidziana jest na początek roku 2021.

Warto w tym miejscu dodać, że minimalna stawka godzinowa w Niemczech, nawet po podwyżce, będzie wciąż mniejsza od średniej z państw Europy Zachodniej. Czy zatem osiągnięty zostanie wkrótce pułap 10 euro za godzinę? Zobaczymy.

Twoje prawa i obowiązki, jako pracownika w Niemczech

Pracownikom w Niemczech zatrudnionym na podstawie umowy o pracę przysługuje zwykle nie mniej niż 24 dni urlopu, a maksymalnie jest to 30 dni. Kwestia ta będzie jednak uzależniona m.in. od firmy, w której znajdziesz zatrudnienie. Jednym z przywilejów każdej osoby zatrudnionej w Niemczech jest możliwość ubiegania się o dodatki socjalne. Na przykład rodzice mogą otrzymać „Kindergeld”, czyli świadczenie na dzieci. Poza tym podczas dnia pracy możesz liczyć na 15-minutową przerwę śniadaniową oraz 45-minutową „Mittagspause”.

Pełen etat w Niemczech wynosi 40 godzin tygodniowo, natomiast maksymalna ilość czasu, jaką można przepracować w ciągu tygodnia to 48 godzin. Oczywiście w kwestii tej istnieją pewne wyjątki wydłużające czas pracy do 60 godzin tygodniowo, jednak w takim przypadku należy wyrównać ten czas do 48 godzin tygodniowo w okresie 6 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dzienny czas pracy w Niemczech nie może przekroczyć 10 godzin. Możesz się jednak spodziewać (taka organizacja pracy panuje w większość niemieckich firm i zakładów), że będziesz pracować 8 godzin od poniedziałku do czwartku i 7 godzin w piątek.

Co jeszcze powinienem wiedzieć, zanim wyjadę do pracy w Niemczech?

Planując podjęcie zatrudnienia za granicą, warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy – polskiej bądź niemieckiej. Kwestia zakwaterowania i dopełnienie na miejscu wszelkich formalności będzie w takim przypadku zdecydowanie prostsza. Certyfikowane agencje zatrudnienia pomagają w realizacji większości zadań, jakie stają przed Polakami wybierającymi rozwiązanie, jakim jest praca w Niemczech. Większość z nich nie pobiera także od pracowników opłat za rekrutację (koszt ten jest przerzucony na niemieckiego pracodawcę).

Koszty utrzymania w Niemczech – to jeszcze z pewnością warto wiedzieć

Wybierając się do pracy w Niemczech, trzeba koniecznie uwzględnić w swoich planach koszty związane z utrzymaniem się. Ceny w zakresie żywności, transportu/komunikacji, czy ubrań są tutaj porównywalne z cenami, jakie obowiązują w większości krajów zachodnioeuropejskich. Zdecydowanie największą część swojego miesięcznego dochodu przeznaczysz na zakwaterowanie. Inne wydatki najprawdopodobniej kształtować się będą następująco:

  •  30% dochodów przeznaczysz na zakwaterowanie,
  •  10,5% dochodów pochłoną artykuły spożywcze,
  •  10% trzeba będzie zapewne przeznaczyć na transport,
  •  8%  – tyle z dochodu najczęściej osoby pracujące w Niemczech przeznaczają na wypoczynek,
  •  4% – tyle z kolei na przyjęcia, imprezy, rozrywkę,
  •  3% dochodu najczęściej przeznaczone jest na zakup nowych ubrań.

Oczywiście są to jedynie statystyczne dane dotyczące życia Polaków za granicą. Wszystko tak naprawdę zależy w dużej mierze od Ciebie.

Na koniec warto pomyśleć o tym, w jaki sposób odbywać się będą podróże do Niemiec i do domu w Polsce. Bliskość miejsca zatrudnienia pozwala w tym przypadku na regularne przyjazdy do kraju. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tutaj zdecydowanie busy do Niemiec  kursujące regularnie, przede wszystkim ze względu na wygodę i niski koszt takiego właśnie środka transportu.


Jadę do pracy do Holandii – co powinienem wiedzieć?

Holandia niezmiennie pozostaje jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków krajem zarobkowym. Szacuje się, że każdego roku pracę w Holandii znajduje do 250 tysięcy pracowników sezonowych, a około 130 tysięcy rodaków posiada tam pracę stałą. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na pracę w Holandii, skorzystaj z doświadczenia innych i przygotuj się dobrze do wyjazdu. Poniżej podpowiadamy, co trzeba wiedzieć, zanim wyruszy się w podróż i podejmie pracę w tym właśnie kraju.

Czym holenderski rynek pracy różni się od rynku polskiego?

Praca w Holandii proponowana obcokrajowcom to najczęściej zajęcia w sektorze budownictwa (ten obszar przeżywa właśnie w Holandii swój rozkwit), a także w ogrodnictwie, rolnictwie, przemyśle, logistyce i transporcie. Jak widać zakres branżowy, jest tutaj całkiem szeroki, a biorąc pod uwagę fakt, iż praca jest tutaj przez cały rok (dzięki nowoczesnym technologiom – także w rolnictwie i ogrodnictwie), praktycznie każdy może z powodzeniem wybrać dziedzinę zarobkową, w której będzie czuł się naprawdę dobrze. Warto w tym miejscu również dodać, że nawet praca fizyczna opiera się w Holandii o wysoko rozwinięte i zaawansowane technologie oraz rozwiązania organizacyjne, dlatego praca w charakterze pracownika fizycznego często bardzo różni się od tej wykonywanej w naszym rodzimym kraju.

Najistotniejszą różnicą pomiędzy holenderskim a polskim rynkiem pracy jest z pewnością odmienność systemu godzin pracy. Pracując w Holandii, możesz zatem mieć wyznaczone godziny pracy w przedziale tygodniowym, a nie miesięcznym, jak to ma miejsce w Polsce. Co ważne, zaproponowane przez pracodawcę przedziały mogą mieć sporą rozpiętość. Pracodawca zagwarantuje Ci najprawdopodobniej jedynie minimalną liczbę godzin. W niektórych przypadkach funkcjonują także tzw. kontrakty zerowe, w których zakres godzin wynosi np. od 0 do 40 godzin pracy tygodniowo. Może się zatem okazać, że w jednym tygodniu przepracujesz 35 – 40 godzin, a w kolejnym zero, czyli nie wykonasz tak naprawdę żadnej pracy.

Wyjeżdżając do pracy w Holandii, warto wiedzieć także o zróżnicowanych fazach zatrudnienia, określanych odpowiednio A, B i C. Faza A to faza wstępna przewidziana dla pracowników rozpoczynających dopiero pracę w Holandii. To właśnie na tym etapie zatrudnienia znajdziesz się, przyjeżdżając do Holandii. Po około 76 tygodniach pracy, podczas których nie przysługuje pracownikom zbyt wiele praw i przywilejów, czas na kolejną fazę, czyli fazę B. Kolejnym etapem będzie oczywiście praca w fazie C zatrudnienia. Każdy kolejny etap wiąże się z konkretnymi przywilejami pracowniczymi oraz przede wszystkim z wyższym wynagrodzeniem.

Co jeszcze powinienem wiedzieć, zanim wyjadę do Holandii?

Zanim wyjedziesz do Holandii, radzimy poznać jeszcze kilka szczegółów dotyczących nie tylko rynku pracy, ale po prostu życia w tym zdecydowanie pięknym i interesującym kraju. Tutaj z pewnością trzeba wiedzieć, że koszty utrzymania w Holandii, jak i w przypadku innych krajów zachodnioeuropejskich są stosunkowo wysokie. Szacuje się, że miesięczny koszt wynajęcia mieszkania wynosi około 600 Euro, koszt wyżywienia to od 200 do 300 Euro, natomiast miesięczny bilet komunikacji miejskiej kosztuje około 66 Euro. Tego typu wyliczenia nie powinny Cię jednak zbytnio martwić. Jak wynika ze statystyk i doświadczeń rodaków, pracując w Holandii, można naprawdę dobrze zarobić. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest oczywiście od fazy zatrudnienia oraz rodzaju wykonywanej pracy i branży. Specjaliści budowlani mogą liczyć na stawkę około 13 € za godzinę pracy. Minimalna stawka brutto (od 1. lipca 2018 roku) w 40-godzinnym tygodniu pracy wynosi z kolei 367,90 € na tydzień.

Wybierając się do pracy w Holandii, powinieneś także pomyśleć o sposobie, w jaki tam dotrzesz. Popularnością cieszą się w tym zakresie busy do Holandii, przede wszystkim ze względu na wygodę oraz niski koszt podróży.


Co zobaczyć w Monachium? 7 największych atrakcji miasta

Monachium to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Tutaj łączy się tradycja z wyrafinowaną nowoczesnością, a mnóstwo fascynujących miejsc zaskakuje swoim pięknem, wielowiekową historią i… szalenie pozytywną energią! Stolica Bawarii to bowiem miejsce prawdziwie tętniące życiem, niestety wciąż niedoceniane przez turystów. 

Atrakcje Monachium z pewnością będą niezapomnianym doświadczeniem dla każdego, zarówno dla turysty, jak i dla osoby pracującej w Niemczech, a poszukującej rozrywki i pragnącej po prostu zobaczyć coś więcej. Wybierając się zatem np. busem do Bawarii, koniecznie odwiedźmy jej stolicę. Podpowiadamy,co zdecydowanie warto zobaczyć w Monachium.

Atrakcje w Monachium

Atrakcje Monachium to wręcz niekończące się możliwości zwiedzania, doświadczania, oglądania, czy nawet smakowania. Większość z nas ma jednak ograniczone możliwości, chociażby w zakresie czasu, jakim dysponujemy, dlatego w tym miejscu podpowiadamy kilka najważniejszych atrakcji z pewnością wartych zobaczenia. Co istotne atrakcje w Monachium zwiedzimy wygodnie niezależnie od sposobu podróżowania. Mogą to być między innymi busy kursujące do Niemiec. Warto spróbować takiego właśnie rozwiązania. Przewozy do Niemiec realizowane przez dobrego przewoźnika pozwolą nam po prostu dotrzeć na miejsce zdecydowanie szybko i komfortowo. Co zatem koniecznie trzeba zobaczyć w Monachium?

1.Wieża Peterskirche

Z pewnością warto wspiąć się na więżę kościoła Św. Piotra znajdującego się w samym sercu miasta i z tej właśnie perspektywy podziwiać przepiękną panoramę Monachium. Tutaj będziemy mieć do pokonania aż 306 stopni wąskich i cóż, nieco niewygodnych schodów, ale zapewniamy, że zdecydowanie warto podjąć się takiego trudu.

2.Viktualienmarkt

Specjały z Viktualienmarkt to nie lada gratka nie tylko dla koneserów smaku. Miejsce to idealnie łączy bowiem wielowiekową bawarską tradycję z nowoczesnością i wielkomiejskim stylem życia. Odwiedziny Viktualienmarkt będą z pewnością ucztą dla ducha i ciała.

3.Deutsches Museum

To muzeum poświęcone eksponatom z różnych dziedzin nauki, techniki i przemysłu zachwyci nawet tych, którzy nie przepadają za tego rodzaju rozrywką.

4.Barokowy Pałac Nimf, czyli Nymphenburg

Piękno pałacu będącego rokokową perełką wzbogaca wyjątkowa wystawa. Galeria Piękności stworzona na polecenie króla Ludwika I będzie z pewnością dla zwiedzających nie lada doświadczeniem.

5.Stadion Allianz Arena

Mieniący się kolorami FC Bayern München stadion to miejsce, które zachwyci nie tylko fanów piłki nożnej. Architektura obiektu po prostu robi wrażenie na wszystkich odwiedzających to wyjątkowe miejsce. Stadion został zbudowany z bardzo cienkich, foliowych poduszek wypełnionych suchym powietrzem. Każda z nich może zostać oddzielnie podświetlona na biało, czerwono lub niebiesko. Efekt? Warto zobaczenia!

6.Kultfabrik München

Kultfabrik München to miejsce skupiające ponad 25 klubów, dyskotek, barów, hali koncertowych oraz restauracji. Idealny wybór, by zaszaleć!

7.Schwabing

Schwabing to dzielnica Monachium przyciągająca rzesze turystów swoimi uroczymi uliczkami, pięknymi zabytkami, ekskluzywnymi sklepami oraz znakomitymi restauracjami. Nic tylko wsiąść w bus do Niemiec i zwiedzać!


Jak wybrać najlepszą firmę przewozową?

Wybierając się w podróż najczęściej poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam dotrzeć na miejsce nie tylko szybko, ale i bezpiecznie i komfortowo. Nie mniej istotnej znacznie ma tutaj oczywiście także cena. Jakimi kryteriami powinniśmy się jednak kierować, by wybrać zdecydowanie najlepsze przewozy do Niemiec lub najlepsze busy do Holandii? Podpowiadamy kilka kluczowych elementów, które warto sprawdzić, zanim wybierzemy przewoźnika.

Dlaczego właśnie busy?

Busy kursujące do Niemiec lub Holandii to obecnie standardowe rozwiązanie, cieszące się całkiem sporym zainteresowaniem. Jeszcze jakiś czas temu podróżowanie busem budziło jednak nieco negatywne skojarzenia związane z długim czasem przejazdu w raczej niekomfortowych warunkach.

Dzisiaj podróżowanie busem to wygodna, bezpieczna i atrakcyjna cenowo, zwłaszcza w takich kierunkach, jak Niemcy, czy Holandia, alternatywa dla innych form transportu. Jeśli jednak chcemy, aby tego typu rozwiązanie było dla nas w pełni satysfakcjonujące, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii w wyborze firmy transportowej.

Najlepsze przewozy do Holandii i Niemiec to przewozy przede wszystkim bezpieczne

A na bezpieczeństwo przejazdu wpływają zasadniczo dwa czynniki, które warto sprawdzić przed wyborem przewoźnika.

Po pierwsze – flota

Dobra i godna zaufania firma transportowa to przede wszystkim ta, która dysponuje nowoczesną flotą pojazdów. Pamiętajmy, że czasy przypadkowo dobranych, kiepsko wyposażonych i zdecydowanie wyeksploatowanych pojazdów niepowrotnie minęły. Sprawdźmy zatem, czym dana firma transportowa realizuje oferowane przewozy.

Nowoczesna flota to jednak nie wszystko. Pojazdy powinny także być poddawane regularnym, gruntownym kontrolom. Utrzymanie floty w jak najlepszym stanie technicznym to gwarancja bezpieczeństwa pasażerów.

Po drugie – kierowcy

Rzetelna firma przewozowa zatrudnia doświadczonych kierowców dysponujących znakomitymi umiejętnościami i kwalifikacjami. Tutaj liczy się przede wszystkim umiejętność bezpiecznego prowadzenia pojazdów na długich dystansach. Dlatego zanim wybierzesz firmę transportową, sprawdź czy spełnia ona takie właśnie kryterium.

Busy do Niemiec i Holandii powinny zapewniać komfort

Choć podróż do Niemiec, czy też Holandii nie należy obecnie do szczególnie długich, jej przebieg powinien być dla pasażerów jak najbardziej komfortowy. Wygoda podróżowania to coś, co z pewnością wyróżnią dobrą firmę przewozową. Sprawdź, czy proponowane busy oferują:

  • możliwość skorzystania z klimatyzacji,
  • wygodne, rozkładane fotele,
  • bezpłatny dostęp do WiFi.

Wygoda to w tym przypadku także długa lista przystanków, z których bus może nas odebrać, oraz ewentualna możliwość skorzystania z opcji door to door, czyli transportu dokładnie pod wskazany adres.

Nie bez znaczenia pozostaje cena

Naturalnie w tym przypadku będziemy oczekiwać ceny jak najniższej, jednak pamiętajmy, że nierealnie niska cena powinna wzbudzać w nas raczej wątpliwości, niż entuzjazm. Zweryfikujmy cenę przewozu nie tylko pod względem jej atrakcyjności, ale i realności, np. na tle ofert innych firm przewozowych.

Decydując się na podróż busem warto skorzystać z dostępnych promocji cenowych, czy też programów lojalnościowych. Takie rozwiązanie to z pewnością wymierna korzyść.


Holandia – jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać?

Holandia – jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać?

Holandia to kraj, który z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kryje on w sobie wiele wyjątkowych miejsc i atrakcji, o których większość z nas w ogólne nie ma pojęcia. Holandia to nie tylko kraj tulipanów, wiatraków i sera, ale także imponujących zabytków, uroczych miasteczek oraz… szalonych parków rozrywki. Poza tym odległość, jaka dzieli nasz rodzimy kraj i Holandię zdecydowanie zachęca do podróży. Czasem wystarczy kilka dni, czy po prostu wolny weekend, aby nieco poznać i zwiedzić ten interesujący kraj. Jak jednak dotrzeć na miejsce i gdzie zatrzymać się, by było wygodnie, ale i tanio? Podpowiadamy.

Jak dotrzeć do Holandii? Możliwości jest kilka

Pierwsza myśl, jaka z pewnością przychodzi większości z nas do głowy, to podróż własnym samochodem. Jak się okazuje to całkiem popularne i wygodne rozwiązanie. Dzięki temu, że Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, zarówno na granicy polsko – niemieckiej, jak i niemiecko – holenderskiej nie będziemy musieli przeprawiać się przez żadne przejścia graniczne. Podróż w takim wypadku odbywa się naprawdę swobodnie i komfortowo. Przed wyjazdem warto jednak skalkulować koszt takiej podróży. Jeśli wybieramy się do Holandii w pojedynkę lub jedynie w parze, bardziej opłacalnym z punku widzenia kosztów podróży może okazać się np. bus, czy kolej.

Połączenia kolejowe realizowane do Holandii bez problemu znajdziemy w najpopularniejszych wyszukiwarkach tego typu rozwiązań. Podróż pociągiem z pewnością ma swoje zalety i pewien urok. Tutaj jednak warto wziąć pod uwagę dostępność samego rozwiązania. Jak daleko mamy do dworca kolejowego, z którego odjeżdża pociąg, który nas interesuje? Oraz oczywiście, dokąd możemy dojechać, wybierając taki właśnie rodzaj transportu? Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do takiego rozwiązania, zastanówmy się nad kolejna opcją, jaką są busy kursujące do Holandii.

Busy z pewnością mają jedną kluczowa zaletę – w tym wypadku dotrzemy dokładnie tam, dokąd chcemy, a lista przystanków obsługiwanych przez popularnych przewoźników jest naprawdę długa. Co więcej, w wielu sytuacjach możemy skorzystać z opcji dojazdu door to door, a zatem bus może odebrać nas ze wskazanego adresu w Polsce, a następnie dowieźć nas pod konkretny adres w Holandii. Zapytacie, czym zatem różni się taka forma transportu od podróży własnym samochodem? Odpowiedź jest bardzo prosta – komfortem podróżowania, brakiem konieczności posiadania własnego auta, elastycznością, brakiem kłopotu z zaparkowaniem pojazdu, gdy dotrzemy już na miejsce oraz konkretnymi korzyściami w zakresie ponoszonych kosztów. Jak widać, warto rozważyć taka opcję, wybierając się w podróż do Holandii

Gdzie zatrzymać się w Holandii? Tutaj warto postawić na tańsza alternatywę

Hotele w Holandii bywają kosztowne. Jeśli uda nam się znaleźć atrakcyjne cenowo rozwiązanie – doskonale. Jeśli jednak nie chcemy wydać zbyt dużo na noclegi, warto rozważyć opcję, jaką są campingi. Pola namiotowe i campingowe z możliwością wynajmu domków, a nawet pokoi hotelowych oferują w Holandii między innymi parki rozrywki. Przykładem może tutaj być park Duinrell w miejscowości Wassenaar.


Podróż busem do Holandii i Niemiec – najlepsza forma transportu

Podróż busem do Holandii i Niemiec

Dlaczego podróżowaniem busem stało się obecnie tak popularnym sposobem na dotarcie np. do Niemiec bądź Holandii? Znakomitą część zasług przypisać możemy tutaj samym pojazdom. Nowoczesne busy to gwarancja bezpieczeństwa i wygody. Jednak flota, jaką dysponuje dany przewoźnik to nie wszystko. Co jeszcze sprawia, że busy do Niemiec lub Holandii to najlepszy sposób, aby tam dotrzeć?

Wygodna podróż busem – dzisiaj to już praktycznie standard

Czego możemy spodziewać się wybierając transport do Niemiec lub Holandii w formie busa? Otóż z pewnością będzie to komfort. Klimatyzacja, wygodne, rozkładane kanapy, sporo przestrzeni w samym busie oraz bezpłatny dostęp do WiFi podczas podróży – wszystko to sprawia, że dzisiejsze podróżowanie busem należy do jednej z bardziej wygodnych form transportu pasażerskiego.

Nowoczesna flota, jaką dysponują dobre firmy transportowe, pozwala oczekiwać szybkiego, a zarazem wygodnego przebiegu podróży. Poza tym pamiętajmy, że przewoźnicy oferują najczęściej sporą listę przystanków, z których możemy udać się w podróż. To pozwala wybrać lokalizację nam najbliższą i zdecydowanie najdogodniejszą.

W niektórych opcjach przejazdu możliwe jest, aby bus podjechał pod wskazany przez nas adres i stamtąd właśnie nas odebrał.

Busy do Holandii i Niemiec to rozwiązanie niemal „szyte na miarę”

Transport do Holandii i Niemiec w formie nowoczesnych, komfortowych, a co za tym stoi, także bezpiecznych busów, to obecnie rozwiązanie kompleksowo odpowiadające potrzebom pasażerów. To oczywiście zasługa mapy połączeń – niezwykle gęstej i wciąż rozwijającej się. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujemy pewność dotarcia w wybrane miejsce szybko, sprawnie i na czas. Poszukiwania różnych połączeń i zestawianie ich w celu dotarcia w konkretne miejsce praktycznie nie są tutaj już potrzebne.

Przewoźnicy realizując przewozy do Holandii lub Niemiec proponują codzienne trasy obejmujące szereg holenderskich, czy też niemieckich miast. To pozwala wybrać rozwiązanie najbardziej dla nas wygodne z punktu widzenia miejsca przeznaczenia lub wręcz możliwość dotarcia wprost pod wskazany adres. Opcje indywidualnego wyboru trasy, sprawiają natomiast, że podróżowanie busem jest jeszcze bardziej komfortowe i gwarantuje nam spokojne i terminowe dotarcie do celu.

Podróż busem to z pewnością także atrakcyjne ceny

Na popularność podróżowania busem wpływ mają z pewnością ceny takiej właśnie formy transportu. Stosunek jakości realizowanej usługi do jej ceny wypada tutaj zdecydowanie korzystnie, nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba podróżujących traktuje bus, jako atrakcyjną cenowo alternatywę dla indywidualnej podróży prywatnym samochodem, czy też przelotu samolotem.

Decydując się na podróż busem warto z pewnością korzystać z promocji cenowych, które stanowią całkiem popularną praktykę w branży przewozów międzynarodowych. Jeśli podróżujemy regularnie, np. do pracy w Holandii, warto sięgnąć po programy lojalnościowe, jeśli tylko takie rozwiązanie proponuje dany przewoźnik. W perspektywie dłuższego czasu będzie to zdecydowanie opłacalne rozwiązanie.


Nasz profil na Facebook’u

Zapraszamy wszystkich na nasz profil na Facebook’u: JUZWA – Facebook.  Znajdziecie tam informacje o firmie JUZWA,  o wydarzeniach, które sponsorujemy oraz ciekawe konkursy dla naszych fanów.

I nie zapomnijcie nas polubić!


Busem do Holandii na wakacje

Wakacyjna podróż – codziennie można jechać busem do Holandii

Zobacz ten jedyny w rodzaju kraj, gdzie wielkie miejskie wieżowce sąsiadują ze średniowiecznymi zamkami, gigantyczne wodne budowle i porty z zabytkowymi wiatrakami, polami kwiatowymi i gładkimi jak stół bilardowy zielonymi polderami poszatkowanymi kanałami.

Wakacje już za parę dni, a Holandia to idealny kraj na aktywny i niezapomniany wypoczynek.

Już dziś zamów swój wyjazd do Holandii z JUZWA. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi.


Aktualne adresy przystanków

Na naszej stronie zawsze znajdą Państwo aktualną listę przystanków oraz dokładne informacje, z których powiatów oferujemy Państwu odbiór ze wskazanego adresu. Nasze busy jeżdżą codziennie do Holandii, Niemiec i Polski.

Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony i sprawdzania najnowszych informacji o naszych przejazdach do Holandii, Niemiec i Polski w sekcji Dla Pasażera.


Z nami nawet do Bawarii

Stale poszerzamy obszar naszych przejazdów.

Już dzisiaj nasi Pasażerowie mogą codziennie jechać do Norymbergi, Ingolstadt czy Monachium i północnej Bawarii.

Codziennie nasze busy jadą do Stuttgartu, Frankfurtu nad Menem, Mannheim i wielu mniejszych miast oraz ich okolic w południowych Niemczech.

Zadzwoń do Biura Obsługi i zarezerwuj swój przejazd już dzisiaj!